Link Juice

Link Juice چیست و بهبود رتبه سایت با آن چگونه است؟

بهبود رتبه بندی سایت (PageRank) با Link Juice :

لینک جویس Link Juice یک  اصلاح عامیانه ، در سئو SEO است ، که به قدرت منتقل شده به یک طراحی سایت از طریق لینک به منابع داخلی و خارجی اشاره می کند. یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده رتبه سایت شما (رتبه PageRank) است.

راه های زیادی برای کسب لینک از وب از طریق تلاش های مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد. تلاش های مستقیم به استراتژی های ایجاد لینک، از جمله به اشتراک گذاری اسناد، بازاریابی رسانه های اجتماعی، انتشار مطبوعات و موارد دیگر اشاره دارد.

تلاش های غیرمستقیم از ارائه مطالب عالی (مانند راهنماها و انفورماتیک) در سایت شما به دست می آید که باعث می شود خوانندگان آن را در سراسر وب به اشتراک بگذارند و صفحات را به طور طبیعی پیوند دهند.

قدرت لینکی که از سایتی به سایت شما می آید، link juice است، و این link juice در اقتدار خود بسته به سایت های مرتبط با شما متفاوت است.

این قدرت به عنوان ، رای دادن به یک پیشنهاد برای سایت شما ، تفسیر می‌شود و و یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تخمین رتبه سایت شما در جستجوها می‌‌باشد .

راه های بسیاری از طریق تلاش های مستقیم و غیر مستقیم برای بدست آوردن لینک از وب وجود دارد .

تلاش های مستقیم به استراتژی ساخت لینک اشاره میکند ، همانند به اشتراک گذاشتن یک فایل ، guest posting ، بازاریابی شبکه های اجتماعی ، چاپ و نشر مطبوعات و … .  تلاش غیر مستقیم ، از محتوای خوب سایت شما می‌باشد که باعث میشود خوانندگان آن را در فضای وب به اشتراک بگذارند.

بیشتر بخوانید: بالا بردن رتبه وب سایت با بک لینک اصولی

این بی نظیری لینک (link equity) که از این سایت ها به سایت شما گذر می‌کنند ، Link Juice هستند . و این Link Juiceها در توانایی‌ها متفاوت هستند و به سایتی که به شما لینک داده است بستگی دارند .

 

چگونه میتوان Link Juice را به حرکت در آورد؟ یا به عبارتی روند Link Juice چگونه است ؟

فرض کنید شما سایت های A و B دارید. اگر همه عوامل رتبه بندی دیگر ثابت باشند و سایت A دارای یک لینک باشد در حالی که سایت B هیچ لینکی نداشته باشد، سایت A در نتایج جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت.

اگر سایت B نیز یک لینک داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ این بستگی به میزان juice در هر لینک دارد. به نمودار زیر نگاه کنید. سایت A لینک ها را از چهار سایت دریافت می کند در حالی که B لینک ها را از دو سایت دریافت می کند.

همه ی سایت هایی که لینک می دهند، خود نیز از سایت های دیگر لینک دریافت می کنند.از آنجایی که A لینک های بیشتری از سایت های دیگر دریافت می کند، link juice بیشتری به A منتقل می شود، در نتیجه A احتمالا در نتایج جستجو در رتبه بالاتری از B قرار می گیرد.

توجه: این نتایج به گونه ای فرض شده اند که سایت هایی که به سایت A و B لینک می دهند، اعتبار یکسانی دارند.

 How Link Juice in SEO

نکته : در این مثال توانایی سایت های مرتبط یکسان فرض شده است .

بیشتر بخوانید: چگونه کمپین لینک بیلدینگ راه اندازی نماییم – قسمت اول

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفته شود این است که link juice در هر دو جهت اتفاق می افتد.

بنابراین، اکنون می توان گفت سایت هایی که به سایت A لینک می شوند به سایت های دیگر نیز لینک می شوند، در حالی که سایت هایی که با سایت B ارتباط دارند بطور منحصر بفرد فقط به B لینک میدهند، در این مورد درصد link juice که B دریافت می کند بالاتر از درصد link juice است که سایت A دریافت می کند.

این باعث افزایش احتمال رتبه بندی بالاتر سایت B نسبت به سایت A میشود. این مورد برای ویژگی nofollow که می تواند برای حفظ از دست دادن link juice مورد استفاده قرار گیرد استفاده شود. این فرآیند به عنوان مدلسازی PageRank شناخته شد.

در مدلسازی PageRank ممکن بود یک وب مستر یک خصیصه nofollow را به یکی از لینک های خروجی اضافه کند، به این معنی که link juice به صفحه ای که nofollowed است منتهی نمی شود، بلکه به سایر لینک ها توزیع می شود.این در نمودار زیر نشان داده شده است.

در حال حاضر link juice بدون توجه به اینکه آیا از nofollow استفاده می کنید یا خیر یک روش “عادی” است. شما می توانید در نمودار بعدی ببینید که سایت link juice خود را به هر سه سایت به طور مساوی توزیع می کند، با این تفاوت که لینک nofollow آن را دریافت نمی کنند.

بیشتر بخوانید: لینک نوفالو (nofollow) چیست؟

از آنجا که دراین مورد ، ممکن است شما نگران رقت یا نشت link juice از صفحه اصلی خود به لینک های nofollow در پایین صفحه یا نوار کناری خود باشید. تمرین خوبی که می تواند انجام دهید این است که جریان link juice را به نظرات اسپم و لینک پست ها در وبلاگ ها با ویژگی nofollow متوقف کنید.

برعکس، هنگامی که لینک های داخلی در سایت می آیند، تمرین خوبی است که به جای کنترل جریان طبیعی اجازه دهید link juice با صفات nofollow خود باشد. link juice به دست آمده و توزیع شده در سایت شما صفحات داخلی شما را در وب و صفحه اصلی حفظ می کند. این به طور کلی PageRank صفحه اصلی شما را افزایش می دهد.

این برای بودن در حالتی مورد استفاده قرار میگیرد که صفت های nofollow میتوانستند برای جلوگیری از خسارت های Link Juice  مورد استفاده قرار گیرند . این پردازش نام PageRank sculpting شناخته می‌شود .

این برای اداره کردن Link Juice بطوری که جریان آن در صفحات خاص از یک سایت متمرکز شود ، به جای گسترش آنها به طور مساوی در همه صفحات   ، صورت گرفت . برای درک این مسئله به تصویر زیر نگاهی داشته باشید .

در تصویر اول ، همان طور که مشاهد میکنید با لینک‌های dofollow ، جابجایی Link Juice بین تمام لینک های بیرون رونده از یک سایت به طور مساوی توزیع شده است .

نرمال link juice

PageRank sculpting زمانی امکان پذیر است که مدیر سایت یک ویژگی nofollow به یکی از لینک های بیرون رونده اضافه کند ، که این بدان معناست که Link Juice به سایت هایی که nofollowed هستند منتقل نمیشوند ، اما در دیگر لینک های بیرون رونده توزیع می‌شوند ، که این امر در تصویر زیر نمایش داده شده است .

نوفلو تگ link juice

که این دیگر صحیح نمیباشد. حال، بی اهمیت به nofollow بودن یا نبودن، بصورت نرمال و معمولی جابه جا می‌شود . شما در تصویر زیر مشاهده میکنید که سایت ، Link Juice خود را بطور مساوی بین هر سه سایت توزیغ کرده است ، اما تفاوت در این است که لینک های nofollow این را دریافت نمی‌کنند .

Link Juice با تگ nofollow

پس بعد از این مورد ، شما باید در مورد هدر رفت Link Juice صفحه Home خود به لینک های nofollow موجود در footer و sidebar سایت خود ، نگران باشید .

بهترین کار و تمرین برای این ، متوقف کردن جریان Link Juice  به کامنتهای spam  و لینک های ارسالی به بلاگ ، با استفاده از صفت nofollow است . برعکس این ، زمانی که این به یک لینک داخلی از سایت ، می‌اید ، بهتر است که تمرین کنید که اجازه دهید جریان طبیعی Link Juice برقرار باشد .
Link Juice با صفحات پر بازدید شما همانند HomePage،  قابل بدست آوردن و توزیع میباشد .

Link Juice ای که از سایت شما عبور میکند زمانی موثر است که فرم زیر را داشته باشد :

• صفحاتی با محتوای یکسان با سایت شما
• صفحاتی که PageRank آنها بالا است .
• صفحاتی که لینک های خروجی کمی دارند .
• صفحاتی که شامل محتوای با کیفیت هستند .
• صفحاتی که در بالای SERP ظاهر می‌شوند .
• صفحاتی با محتوای تولید شده توسط کاربران .

Link Juice ای که از سایت شما عبور میکند زمانی موثر نیست که فرم زیر را داشته باشد :

• صفحاتی که لینک های nofollow به سایت شما دارند .
• صفحات با محتوای بی ربط .
• صفحاتی که دارای تعداد زیادی لینک هستند ، برای مثال ، لینک های تبلیغاتی یا لینک های سایت های گسترده .
• صفحاتی که در جستجو index جگذاری نشده اند .
• لینک های Paid
• لینک بدست آمده در یک طرح تبادل لینک .
• لینک از صفحات طبقه بندی شده بدون محتوا

 

منبع: برنامه نویسان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *