google places

Google Place چیست؟

Google Place یک اکانت ساده ی گوگل است که صاحبان کسب و کارها می توانند به رایگان از این سرویس استفاده کنند. زمانی که شما یک اکانت Google Place ساختید، اطلاعات مربوط به کسب و کارتان، نظیر آدرس، اطلاعات تماس و توضیحات کافی در مورد کسب و کار تان، از شما خواسته می شود.زمانی که کاربران از گوگل برای جستجو استفاده می کنند و بررسی و جستجوی جغرافیایی برای آنان نیز اهمیت دارد، گوگل اطلاعات وارد شده توسط شما در Google Placeرا به آن ها نمایش می دهد. این اطلاعات محلی متناسب با هدف جستجوگر در اختیار او قرار داده می شود. در زیر یک مثال را مشاهده می کنید:

نمایش مکان کسب و کار شما در نتایج جستجو با Google Place

  Google Placeپاسخ گوگل به صفحات زرد و خوب قدیمی است حتی اگر شما تا کنون یک ریال هم درآمد نداشته اید، می توانید بر روی Google Place موقعیت خود را ثبت کنید. بسیاری از فروشگاه ها و فروشگاه های مادر، واقعا وقت یا دانش این را ندارند که در وب نیز حضور پر رنگی داشته باشند، در عین حال آن ها سزاوار این هستند که به آسانی بتوانند در موتورهای جستجو، نمایش داده شوند. از طرفی گوگل هم می خواهد مطمئن باشد که کاربران بعد از جستجو به هدف خود می رسند و آ نچه را که می خواهند پیدا می کنند. البته مردم از گوگل برای یافتن کسب و کارهای محلی یا سازمان ها و بیزینس ها روی اینترنت، استفاده می کنند.

googleplaceچیست

Google Place می تواند امکانات جذابی برای صاحبین کسب و کار به ارمغان بیاورد.

معایب Google Place

در استفاده از Google Place تنها یک مساله وجود دارد که باید در مورد آن هشیار باشید که آن هم اسپم، اسمینگ و اسپمرها هستند. اسپمر ها پتانسیل و قدرت Google Place را دریافته اند، و با سو استفاده از آن، سعی دارند از نقاط مختلف، ترافیک رایگان ایجاد کنند. آن ها با ایجاد اکانت های جعلی، متناسب با مناطق جغرافیایی مورد نظرشان، تلاش دارند تا مکان های بیشتری از نتایج جستجو را به خود اختصاص دهند. البته سو استفاده از Google Place بسیار دشوار است و گوگل، اسپمرها و کسانی که در این راه افراط می کنند را از نمایش در لیست نتایج منع می کند.

قانون اول گوگل: هرگز فکر نکنید که می توانید خودتان را سریع در گوگل بالا بکشید. اگر طبق قوانین گوگل، پیش بروید و در آخر قرار بگیرید بهتر از این است که هرگز نمایش داده نشوید. ( این جمله چیزی شبیه به ضرب المثل ایرانی است: دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است! )

 چگونه در Google Place ثبت نام کنیم؟

برای ثبت کسب و کار در Google Place کافیست ابتدا وارد اکانت گوگل خود ( جیمیل، گوگل پلاس و … ) شوید. در ادامه اینجا را کلیک کنید.

 زمانی که می خواهید اطلاعات خود را وارد کنید، دقت کنید تا چیزی را اشتباه وارد نکنید. بهتر است که اطلاعات قرار داده شده روی سایت را کپی کنید.

 جزئیات واقعا مهمی که باید از آن ها اطلاع داشته باشید:

Google Place یک امکان بسیار عالی برای کسب و کار هاست که البته باید قوانین کارکردن با آن را به خوبی بدانید. در اینجا چند توصیه ی مهم برای شما داریم:

 از نام واقعی کسب و کار خود، در قسمت نام بیزینس استفاده کنید تا دیگران با دزدی کلمات کلیدی و سو استفاده از نام واقعی شما، از شما بهره برداری نکنند.

از P.O.Box یا آدرس مجازی استفاده نکنید.

بیش از یک اکانت Google Place درست نکنید.

 اگر کسب و کار من خارج از خانه باشد چکار کنم؟ ( کار غیر اداری و دفتری )

برای این نوع کسب و کارها نیز، توسط Google Place انجام شدنی است اما باید بسیار محتاط باشید. اگر نمی خواهید مردم، آدرس مسکونی بیزینس تان را بدانند می توانید آن را پنهان کنید. اگر بیزینس شما یک کار چهره به چهره یا Face TO Face نیست، باید در بخش :

“Service Areas and Location Settings”

گزینه ی :

“Yes, this business serves customers at their locations”

را تیک دار کنید. همچنین اگر نمی خواهید آدرس کسب و کارتان نمایش داده شود می توانید این گزینه را انتخاب کنید:

“Do not show my business address on my Maps listing”

خواه آدرس و اطلاعات کسب و کار شما در لیست گوگل نمایش داده شود یا نشود، توصیه می کنیم که از دستورالعمل های گوگل استفاده کنید.

نکته بعدی و مهمی که باید مد نظر داشته باشید اهمیت دسته بندی کسب و کار شماست.

قبل از اینکه شروع کنید، هیچ دسته بندی را پر نکنید. با صرف زمان کافی، دسته های متناسب با کسب و کار خود را لیست کنید و با اولویت بندی آن ها، آن دسته ای را که بیشترین و نزدیک ترین توصیف از کسب و کار شما را در بر دارد؛ انتخاب کنید.

اگر دسته ای انتخاب نکنید، گوگل به طور اتوماتیک هیچ دسته ای را پر نمی کند بنابراین شما فرصت کافی برای بررسی و پر کردن دسته را دارید. بنابراین با صرف وقت کافی، بهترین دسته را انتخاب کنید. ما به شما در بیان اهمیت بخش دسته بندی استرس وارد نمی کنیم اما شما با مشخص کردن این بخش به گوگل می گویید که چه مشتری هایی را برای شما بفرستد. ضرورتا با پر کردن این بخش به گوگل می گویید که دوست دارید چه کسانی از سایت شما و کسب و کارتان دیدن کند.

 موقعیت و نوع بیزینس شما برای گوگل بسیار اهمیت دارد. چک باکسی که در زیر مشاهده می کنید به گوگل کمک می کند که بفهمد کسب و کار شما با دستورالعمل هایش تناسب دارد یا خیر.

توجه کنید که اگر کسب و کار شما در منزل است و دوست ندارید افراد آدرس منزل تان را بدانند و به خانه ی شما بیایند، این گزینه را تیک بزنید.

بعد از این باید وارد مرحله ی تایید کسب و کارتان شوید.

 ساده ترین راه، استفاده از شماره تلفن است اما ما توصیه می کنیم که به جای تلفن از کد پستی استفاده کنید. زیرا با این کار، به گوگل می فهمانید که موقعیتی که برای بیزینس خود تعریف کرده اید واقعا وجود دارد و این یک امتیاز محسوب می شود.

 چگونه ترافیک مان را از طریق Google Place افزایش دهیم؟

در آخر، اینجا دستورالعمل های کاربردی آورده شده است که به شما کمک می کند لیست خود را بهینه کنید و با صرف زمان کافی برای تکمیل اطلاعات کسب و کار خود، ترافیک بالا روانه سایت خود کنید.

از بیزنیس خود عکس و فیلم هایی تهیه کنید و اضافه کنید.

برای پر کردن بخش های Google Place وقت بگذارید.

یک توصیف طولانی در مورد کسب و کارتان بنویسید.

مشتریان را به ارائه ی نظر، بررسی و فید بک تشویق کنید.

Google Place خود را با Google Plus ادغام کنید.

حالا که شیوه ی درست افزودن موقعیت کسب و کار در گوگل را آموختید، سریعا نسبت به این کار اقدام کنید.

منبع:سئولوشن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *