درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا؛ موفقیت اینستاگرام IGTV

درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا؛ موفقیت اینستاگرام IGTV

شاید تلویزیون اینستاگرام رقیب جدیدی برای یوتیوب به نظر برسد، اما نبود سیاست‌های شفاف برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا، می‌تواند مانع موفقیت اینستاگرام IGTV شود.

هفته پیش بود که تلویزیون اینستاگرام (IGTV) در مراسمی رونمایی شد. اینستاگرام از جامعه‌ی کاربری جوانی بهره می‌برد و این موضوع باعث شد تا به فکر ارائه این سرویس جدید باشد.

بیشتر بخوانید: اینستاگرام IGTV ؛ پلتفرم ویدیوهای طولانی

موفقیت تلویزیون اینستاگرام در گرو درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا

کوین سیستروم، بنیان‌گذار و مدیرعامل اینستاگرام، در جریان رونمایی از تلویزیون اینستاگرام اظهار کرد که نوجوانان تعداد ساعات کمی به تماشای تلویزیون می‌نشینند، اما زمان بیشتری را صرف تماشای ویدیو در سرویسی مثل اینستاگرام می کنند.

اما سوالی که در اینجا وجود دارد این است که، محتوای ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های پخش ویدیو توسط چه گروهی تولید می‌شوند؟ باید گفت که تولیدکنندگان محتوا وظیفه‌ی اصلی تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌هایی نظیر یوتیوب را بر عهده دارند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با پلتفرم IGTV اینستاگرام

سیستروم و سیاست‌گذاران اینستاگرام در پی آن هستند تا تولیدکنندگان محتوا در سایر شبکه‌های اجتماعی را به سمت اینستاگرام تی وی بکشانند.

شاید این ایده در ابتدا ساده به نظر برسد اما اینستاگرام سیاست‌های درآمدزایی برای تولیدکنندگان محتوا را تشریح نکرده است. بنابراین ایسنتاگرام باید سیاست‌های درآمدزایی روشنی را برای این افراد تعیین کند.

از جمله‌ روش‌های مورد انتظار برای درآمدزایی تولیدکنندگان ویدیو در اینستاگرام می توان به نمایش تبلیغات در ابتدا یا اواسط ویدیو‌ اشاره کرد. در این روش اینستاگرام درآمد حاصل از نمایش تبلیغات را با تولیدکنندگان تقسیم خواهد کرد. روش دیگری که می تواند استفاده شود، ایجاد دسترسی‌های اشتراکی برای کاربران به‌منظور دسترسی به ویدیوها است.

منبع: recode

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *