جاسوسی گوگل کروم از کاربران

تحقیقات پروفسور داگلاس اشمیت از دانشگاه وندربیلت نشان می‌دهد نقض حریم خصوصی توسط گوگل بسیار بیشتر از اپل است به عبارت دیگران جاسوسی گوگل کروم از کاربران بسیار زیاد است.

شکایت رسمی از گوگل در مورد نقض گسترده حریم خصوصی و دروغ‌گویی و ردیابی بدون اجازه کاربران از طریق مکان‌یابی در آمریکا این هفته جنجال بزرگی به پا کرد و این موضوع باعث شده است تا کارشناسان تمرکز بیشتری روی نقض حریم خصوصی توسط غول‌های آی تی پیدا کنند.

جاسوسی گوگل کروم از کاربران

بر اساس تحقیق پروفسور اشمیت یک گوشی اندرویدی که مرورگر کروم در پس‌زمینه آن بدون اجازه اجرا می‌شود در ۲۴ ساعت بیش از ۳۴۰ بار مکان کاربر را به سرورهای گوگل ارسال می‌کند که این رقم معادل ارسال ۱۴ بار در ساعت است.

این رقم برای مرورگر سافاری روی آیفون در یک روز ۵۰ بار است.نکته دیگر اینکه اطلاعات کاربر آیفون برای سرورهای گوگل کمتر فرستاده می‌شود.

حدود ۴٫۴ مگابایت دیتا از روی گوشی اندرویدی به سرور گوگل ارسال می‌شود.

بدترین قسمت ماجرا آنجاست که بیشتر دیتای ارسالی زمانی رخ می‌دهد که کاربر گوشی خود را به گوشه‌ای رها کرده است. این تصور زمانی وحشتناک می‌شود که بدانیم بیش از ۲ میلیارد گوشی اندرویدی در جهان هم‌زمان این کار را انجام می‌دهند و دیتای کاربران به سرقت برده می‌شود.

روی سرورهای گوگل این‌طور تعریف‌شده است که دیتای ناشناس با دیتای رکورد شده تطبیق داده می‌شود و این رسماً معنای جاسوسی پیدا می‌کند.

منبع: gerdab.ir

سئو پارسیان

سئو پارسیان با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو در مشهد , با شماره عضویت ۵۱۰۳۰۴۷۲ سازمان نظام مهندسی رایانه ای خراسان رضوی ، آماده همکاری در قالب مشاور و مجری پروژه های IT شما می باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *