با این ۱۰ راهکار بیشترین بهره را از لینکدین ببرید

با این ۱۰ راهکار بیشترین بهره را از لینکدین ببرید

سرفصل محتوا

یکی از قویترین ابزارهایی که برای کار و بازاریابی می‌توان از آن استفاده کرد، شبکه تخصصی لینکدین است. هرچند گاهی به این پلت فرم توجه زیادی نمی‌شود و مزیت‌های فوق‌العاده آن نادیده گرفته می‌شود. ولی نباید فراموش کرد که محیط آن به دلیل این‌که کاملا مربوط به کسب و کار و تجارت حرفه‌ای است، در عمل می‌تواند از خیلی شبکه های اجتماعی دیگر موفق‌تر عمل کند.

کاربران در لینکدین روی ارتباطات و مکالمات حرفه‌ای متمرکز هستند. به همین دلیل اگر محتوای لینکدین به‌درستی منتشر شود می‌تواند مخاطب بیشتری را به خود جذب کند. هدف شما از استفاده از لینکدین چیست؟ آیا به دنبال آن هستید تا حرفه و خدمات و محصولات شما با استفاده از مزایا و فواید لینکدین به‌عنوان یک ابزار قوی مارکتینگ؛ موفقیت خود را آغاز کند؟ اگر چنین تصمیمی دارید نگاهی به ۱۰ توصیه زیر بیاندازید تا شانس موفقیت شما افزایش پیدا کند.

 ۱ – در اول قدم حضور در لینکدین، پروفایل خود را تکمیل کنید

پروفایل لینکدین شما برای حرفه آنلاینی که دارید بسیار مهم و حیاتی است و باید تمام اطلاعات خود را وارد شود تا بیشترین فایده را برای شما به همراه داشته باشد. پروفایل شما اولین چیزی است که روی مخاطب اثر می‌گذارد؛ پس لازم است که تکمیل باشد؛ یک معرفی خوب؛ کامل و حرفه‌ای از کسب و کار شما که در کمال صداقت و درستی باشد.

۲ – وبسایت‌های خود را شخصی‌سازی کنید

داشتن سایت اینترنتی یکی از ابزارهای لازم و ضروری برای موفقیت در کسب و کار امروزی است. لینکدین به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید نحوه نمایش وبسایت‌های خود روی پروفایل لینکدین را به شکلی که دوست دارید تنظیم کنید. این‌که شما بتوانید راهی برای تماس با خود ایجاد کنید ساده است؛ و قاعدتا توجه زیادی را به خود جلب می‌کنید و می‌توانید سایرین را متقاعد کنید تا لینک‌های شما را کلیک کنند.

۳ – با دیگران ارتباط‌سازی کنید

تعداد کاربران فعال لینکدین در جهان در حال حاضر بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفر است. پس شما باید به دنبال آن باشید تا جایی که امکان دارد با افراد بیشتری در این شبکه اجتماعی شغلی ارتباط برقرار کنید. به لینکدین به‌عنوان یک فرصت شبکه‌سازی کارآمد نگاه کنید و سعی کنید شبکه ارتباطی خود را هرچه بیشتر گسترش دهید. این کار می‌تواند فرصت‌‌های بسیاری برای شما ایجاد کند و شما و خدمات و محصولات شما را هر چه بیشتر در معرض دید سایر افراد که میتوانند مشتری شما باشند قرار میدهد.

۴ – به گروه‌های هدف ملحق شوید

بدون توجه به این‌که در کدام حوزه از صنعت فعالیت می‌کنید و حرفه شما چیست؛ عضو شدن در گروه‌های هدف امری لازم و ضروری است. به آن‌ها به چشم شبکه‌های تخصصی تر و کارآمدتر نگاه کنید. این گروهها می‌توانند یک عنصر کلیدی برای رسیدن شما به موفقیت کاری و شغلی باشند.

۵ – برای شرکت خود پروفایل بسازید

یکی از جذابیت‌های شبکه شغلی لینکدین این است که همیشه در حال اضافه کردن قابلیت‌های جدید و تغییر و تحول است. این ویژگی جدید امکان انتقال پیام از طرف شرکت و همچنین معرفی محصولات در بخش پروفایل شرکت است. کاربران قادر خواهند بود تا در این بخش انواع ویدئو به همراه اطلاعات بیشتر و کامل‌تر در مورد شرکت شما مانند محصولات و خدماترا به سایرین معرفی کنند.

۶ – واقعی و پویا باشید

خیلی از پروفایل‌هایی که در حال حاضر در لینکدین دیده می‌شوند  بسیار کسل کننده و بی‌روح هستند. پس دقت کنید که پروفایل شما گرفتار چنین مشکلی نشود. تلاش کنید کسی که پروفایل شما را می‌بیند با چنان اطلاعات درست و واضحی روبرو شود که از روی آن شخصیت کاری شما را تشخیص دهد. برای رسیدن به این نقطه از ویدئوهای گوناگون؛ داستان‌های جالب و سایر اطلاعات استفاده کنید.

 ۷ – لینکدین را به دیگران توصیه کنید

فراموش نکنید که لینکدین یک شبکه کاری و شغلی است پس با معرفی آن به دیگران تبدیل به یک عضو فعال شوید و تا جایی که می‌توانید آن‌ها را با این شبکه فوق‌العاده آشنا کنید. حتما دوست دارید که سایرین هم این کار را با شما بکنند؛ این راه می‌تواند تأثیر بسیار خوبی روی هدف کسب و کاری شما داشته باشد.

۸ – از شبکه‌های اجتماعی خود هم استفاده کنید

اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی و لینکدین را به هم متصل کنید تا اعلان‌های شما همیشه بروز شود و در دید سایرین قرار بگیرد. با سینک کردن اکانت‌های خود دقیقا به این هدف دست پیدا می‌کنید. توییتر و فیس بوک و گوگل پلاس از جمله شبکه های مناسب برای متصل شدن می باشد.

۹ – پروفایل خود را بهینه کنید تا رتبه بهتری در جستجوها داشته باشید

افراد همیشه در لینکیدن به دنبال دیگران هستند؛ این کار هم با جستجوی پروفایل انجام می‌شود. اطمینان حاصل کنید پروفایل شما آن‌قدر بهینه شده باشد که سایرین وقتی به دنبال متخصصینی مثل شما هستند به پروفایل شما برخورد کنند.

 ۱۰ – از برنامه‌های پیشرفته استفاده کنید

لینکدین امکانات متنوعی در اختیار شما قرار می‌دهد که کمک می‌کند بهتر بتوانید کسب و کار خود را اشاعه دهید. برای این کار در پروفایل خود در قسمت Application به دنبال گزینه‌ای بگردید که احساس می‌کنید برای شما امتیاز بهتری خواهد داشت. اگر از لینکدین به درستی استفاده کنید مطمئنا در کسب و کار خود پیشرفت می‌کنید؛ پس حتما برخی یا تمام این توصیه‌ها را دنبال کنید تا نتیجه آن را ببینید.

و آخرین توصیه این‌که حتما دید کسب و کاری به حرفه خود داشته باشید و سعی کنید در لحظه تصمیم درست بگیرید.

منبع: زمانی برای تغییر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *