بازاریابی خرده فروشی

ایده های بازاریابی خرده فروشی برای افزایش فروش

قبل  از بیان ایده های بازاریابی خرده فروشی برای افزایش فروش لازم می دانم بازاریابی خرده فروشی (retail marketing) را تعریف کنم :

خرده فروشی، فروش کالاها و خدمات از یک کسب و کار به یک کاربر نهایی (به نام مشتری) است. بازاریابی خرده فروشی، فرآیندی است که خرده فروشان آگاهی و توجه به محصولات خود و خدمات را در تلاش برای ایجاد فروش از مصرف کنندگان خود افزایش می دهند. در این نوع بازاریابی رویکردهای مختلفی وجود دارد و خرده فروشان می توانند از استراتژیی های برای فروش کالاها و خدمات خود استفاده کنند.

۱۰ ایده بازاریابی خرده فروشی برای افزایش فروش

 

  1. پیگیری هر کمپین بازاریابی

آیا می دانید بازده سرمایه گذاری شما (ROI) برای آخرین کمپین بازاریابی شما کدام است؟ اگر چنین بود، مبارزات انتخاباتی موفقیت آمیز بود؟ آیا اهداف خاص و قابل اندازه گیری را تعیین کردید؟ مهم است که اهداف کمپین را تعیین کنید و سپس مکانیسم هایی را برای ردیابی این اهداف برای هر کمپین بازاریابی که شما راه اندازی، آنلاین یا خاموش می کنید، بسازید. شما با مبارزات خود در تلاش هستید؟ آیا بازدید بیشتر از وب سایت شما، درآمد حاصل از خرید یا بررسی آنلاین پس از خرید است؟

برای اهداف خود، ثبت نام پس از مبارزات انتخاباتی برای اندازه گیری عملکرد انجام دهید، بنابراین می توانید از این اطلاعات برای شکل گیری کمپین بعدی خود استفاده کنید. قطعه ای بزرگ از استراتژی این است که دانستن چه چیزی انجام نمی شود و اگر چیزی کار نمی کند، ممکن است مجددا این کار را انجام ندهید و یا تغییراتی را انجام دهید و دوباره آن را دوباره امتحان کنید.

 

  1. فرصت های بازاریابی رایگان

آیا از سایت های رسانه های اجتماعی که مشتریان شما مکررا استفاده می کنند استفاده می کنید؟ آیا شما پوسترها و آگهی های تبلیغاتی در بولتن های اجتماعی یا آگهی های تبلیغاتی در تقاطع های پر مشغله دارید؟ آیا شما با سایر شرکت های محلی تماس گرفتید که پایه مشتری مورد نظر خود را به اشتراک می گذارند اما به طور مستقیم با شما رقابت نمی کنند تا برنامه های منحصر به فرد بسته ای را که در آن همه شما در بازار و فروش برای یکدیگر هستند، رقابت کنید؟ به عنوان مثال، فروشگاه خرده فروشی شما می تواند با یک رستوران و آبگرم برای ارائه یک بسته روز مادر، یک هدیه از فروشگاه خود، سفر به آبگرم و شام برای دو سال، با رستوران و آبگرم همراه باشد.

ایده های بازاریابی رایگان مانند این فراوانند؛ و بله، ممکن است مجبور شوید چاپ کنید، اما توزیع می تواند به صورت رایگان انجام شود. شما همچنین می توانید این پیشنهادات را از طریق یک کمپین بازاریابی ایمیل ارسال کنید.

 

  1. تکرار

بسیاری از خرده فروشان یک کارت پستال مستقیم ارسال می کنند و با نتایج ناامید می شوند، هرگز برای بازاریابی با کارت پستال (یا سایر ابزارهای ایمیل مستقیم) مجددا باز نمی گردند. این یک اشتباه است زیرا تکرار فروش می کند. شما احتمالا از حکومت هفت شنیده اید – یک مشتری باید پیشنهاد خود را هفت بار خریداری کند. به دنبال این اصل به این معنی نیست که شما باید هفت کارت پستال مختلف ارسال کنید، اما دو یا سه صدمه نخواهند گذاشت، مخصوصا وقتی که با آگهی ها، آگهی ها، تبلیغات و بازاریابی دیجیتال استفاده شود.

 

  1. پیگیری

پس از انجام خرید، با مشتریان خود پیگیری کنید؟ پاداش دادن به مشتریان برای وفاداری آنها یک راه عالی برای ایجاد روابط و کسب درآمد بیشتر است. مشتریان جدید را هدیه ویژه، مانند کوپن ۱۰٪ تخفیف (که می توانید آن را پیگیری کنید) ارسال کنید تا آنها را تشویق کنید تا مجددا بازدید کنند. از این چهار راه استفاده کنید تا مشتریان دوباره و دوباره باز شوند.

 

  1. تبدیل به یک منبع شوید

هرگز فرصت را از دست ندهید تا مشتریانتان را ملاقات کنید و آنها را با یک سوال باز در مورد چگونگی کمک به آنها در میان بگذارید. شما ممکن است بپرسید که چه کسانی خریداری می کنند و چه کسی آن را دوست دارد، بنابراین شما می توانید پیشنهادات شخصی را ایجاد کنید. به مشتریان هدیه ای عالی (برای دیگران یا خودتان) را پیدا کنید و به یک منبع قابل اعتماد برای آینده تبدیل شوید. ارائه محتوا ارزشمند در قالب کمک، مشاوره، راهنمایی و چگونگی آن می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا با مشتریان در کنار هم قرار بگیرد.

 

  1. آموزش کارکنان

شما احتمالا زمان زیادی را صرف آموزش کارکنان برای ثبت نام، باز کردن و بستن و نگه داشتن اقلام می شوید – اما چه مدت زمان را صرف آموزش کارمندان برای فروش می کنید؟ کارکنان آموزش برای فروش به خوبی برای موفقیت شما بسیار مهم است. وقتی کارکنان دانش، توانا و کارآمد هستند، می توانند به حفظ مشتریان شاد و وفادار کمک کنند.

 

  1. تست

برای به حداکثر رساندن ROI خود، باید سعی کنید نسخه های مختلف مواد بازاریابی خود را در برابر یکدیگر آزمایش کنید تا ببینید بهترین عملکرد چیست. بخش های کوچکی از لیست پستی خود را انتخاب کنید تا نسخه های مختلف خود را آزمایش کنید و سپس نسخه برنده را به لیست کامل خود ارسال کنید. این همچنین یک راهبرد موثر برای ایمیل مستقیم، بازاریابی ایمیل و صفحات فرود است.

 

  1. هدف

آیا می دانید چه ویژگی هایی را سه بهترین مشتری به اشتراک می گذارید؟ اگر نه، هدف قرار دادن افرادی که به احتمال زیاد بیشتر مشتریان سودآور شما هستند، دشوار خواهد بود. برای ایجاد یک نمایه مشتری، همه چیز را در مورد بهترین مشتریان خود بیابید. سپس، لیست های پستی خود را برای رسیدن به کسانی که این جمعیت را مطابقت می دهند، هدف قرار دهید. هنگامی که بهترین مشتریان خود را پایین بیاورید، می توانید پروفایل های مختلف مشتری را برای انواع مختلف مشتریان برای اهداف هدفمند ایجاد کنید.

 

  1. ایجاد روابط مشتری

 

تعامل شخصی با مشتریان یک راه عالی برای ایجاد روابط و تشویق وفاداری مشتری درازمدت است. بازاریابی شما می تواند یک گسترش طبیعی از این باشد، که به این معنی است که شما همیشه نباید فروش داشته باشید. با تشکر از شما و ایمیل های تولد، تبریک سال نو و دیگر ارتباطات ساختمانی ارتباط برقرار کنید.

 

  1.  PR ( روابط عمومی یا Public Relations)

روابط عمومی و بازاریابی ممکن است یکسان نباشند، اما هدف نهایی اغلب مشابه است: مشتریان را از شرکت، محصولات و خدمات خود آگاهی می دهد. هنگامی که شما یک محصول جدید، فروش، استخدام، رویداد، سهمیه خیریه و یا یک خبر مهم دیگر، پیش نویس یک انتشار مطبوعاتی سریع برای ارسال به روزنامه های محلی، ایستگاه های تلویزیونی، ایستگاه های رادیویی، ۱۰ ایده های بازاریابی خرده فروشی برای افزایش فروش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *