با «گوین فری» آشنا شوید

از انتشار ویدیو در یوتوب تا کارگردانی فیلم؛ با «گوین فری» آشنا شوید

اینترنت برای اکثر افراد جنبه سرگرمی دارد اما برای برخی دیگر به نردبانی برای رسیدن به اهداف و موفقیت تبدیل می شود. یکی از این افراد «گوین فری» نام دارد که از طریق جذب مخاطب در سایت های مختلف توانست نامی برای خود دست و پا کرده و به استودیوهای فیلم سازی راه پیدا کند.

فری که در سال ۱۹۸۸ در «آکسفوردشایر» انگلیس به دنیا آمده یکی از نخستین کسانی بود که در سال ۲۰۰۶ با استفاده از دوربین های دیجیتالی فانتوم ویدئوهای اسلوموشن را در یوتیوب پست می کرد.

او اولین بار در سال ۲۰۰۳ و از طریق برنامه «قرمز علیه آبی» با استودیوی «روستر تیث» آشنا شد. این برنامه بر اساس بازی «هیلو» ساخته شده بود. گوین هم که یکی از اعضای فروم این استودیو بود و به خاطر نوشتن نقدها و مطالب مرتبط به این برنامه به یکی از محبوب ترین کاربران تبدیل شده بود.همین مساله باعث شد که یکی از موسسان روستر تیث به نام «بارین برنز»در سال ۲۰۰۷ از وی برای کارگردانی فصل هفتم این برنامه دعوت کند. برنز در این باره می گوید:

بعضی از بهترین کارکنان ما از میان اعضای فروم انتخاب شده اند. آنها با زمینه کاری ما اشنایی داشته و به آن علاقه دارند و همین مساله همکاری ما با آنها را تسهیل می کند.

تجربه همکاری با این استودیو آنقدر برای فری جذاب بود که وی به دنبال همکاری تمام وقت با این استودیو بود اما ویزای کار در آمریکا نداشت.

او در سال ۲۰۱۰ کانال معروف « Slow Mo Guys» را با همکاری «دنیل گروچی» راه اندازی کرد. این کانال ویدئوهای اسلوموشن را به نمایش می گذارد و ممکن است از نظر کاربران کار آنها ساده باشد اما ضبط یک ویدئوی ۵٫۱ ثانیه ای از انفجار یک شی شیشه ای به ۱۹ ساعت فیلم برداری نیاز دارد.

Slow Mo Guys در طول ۲ سال آنقدر محبوبیت پیدا کرد که وی توانست از طریق آن ویزای کار در آمریکا را دریافت کرده و با روستر تیث وارد همکاری بلند مدت شود.

گوین می گوید:

اگر می خواهید هر روز  صبح با اشتیاق از خواب بیدار شوید، بهتر است به دنبال کاری بروید که از انجام آن لذت می برید.

وی در پروژه هایی از قبیل Achievement Hunter، سری فیلم های «Lazer Team» و پادکست RT Podcast مشارکت داشته است.

او در حال حاضر بودجه بیشتری در اختیار داشته و در  کانال «The Super Slow Show» به صورت حرفه ای تر روی ویدئوهای اسلوموشن کار می کند. با این حال هنوز هم از کانال قدیمی خود دل نکنده و ماهیانه ویدئوهایی را در Slow Mo Guys هم به نمایش می گذارد.

منبع: CNBC
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *