اشتراک موقعیت مکانی کاربران اینستاگرام با فیسبوک

اشتراک موقعیت مکانی کاربران اینستاگرام با فیسبوک: اینستاگرام در حال آزمایش تنظیم جدیدی است که به کمک آن می‌تواند اطلاعات مربوط به موقعیت کاربر را در اختیار فیسبوک قرار دهد.

با استعفای بنیان‌گذاران اینستاگرام ظاهرا مسیر یکپارچگی این شبکه‌ی اجتماعی اشتراک‌گذاری تصاویر با شرکت مادرش هموارتر شده است.

براساس گزارشی تازه، اینستاگرام در حال آزمایش تنظیم جدیدی است که به کمک آن می‌تواند داده‌های مربوط به موقعیت کاربر را با فیسبوک به اشتراک بگذارد؛ بدین معنی که حتی در صورت عدم استفاده از اپلیکیشن فیسبوک، تصویر تقریبا کاملی از تحرکات کاربر در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت.

نخستین بار پژوهشگری به نام جین وانگ از وجود چنین تنظیمی خبر داد. این گزینه ظاهرا در تنظیمات حریم شخصی اینستاگرام قرار گرفته است و جزئیات تاریخچه‌ی مکان کاربر را در خود نگهداری می‌کند.

تنظیم یادشده به‌طور مشخص می‌گوید که تاریخچه‌ی موقعیت به محصولات فیسبوک از جمله اینستاگرام و مسنجر امکان می‌دهد تا تاریخچه‌ی مکان‌های دقیق دریافت‌شده از طریق سرویس‌های مکانی را روی دستگاه کاربر بسازد و از آن استفاده کند.

این ویژگی از ردیابی جی‌پی‌اس استفاده خواهد کرد تا حتی در صورت عدم استفاده از اپلیکیشن، موقعیت کاربران اینستاگرام را تعیین کند.

بیشتر بخوانید: اطمینان از مشاهده پست ها در اینستاگرام؛ ویژگی جدید آن

کارکرد تنظیم جدید اینستاگرام در اسکرین‌شاتی که وانگ در توییتر خود منتشر کرده، بدین شرح توضیح داده شده است:

اشتراک موقعیت مکانی کاربران اینستاگرام با فیسبوک

هنگامی که تاریخچه‌ی مکان فعال باشد، فیسبوک در فواصل معین موقعیت دقیق فعلی شما را حتی در صورت ترک اپلیکیشن به تاریخچه‌ی مکان اضافه کند. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید تاریخچه‌ی مکان را در تنظیمات موقعیت اپلیکیشن غیرفعال کنید.

هنگامی که این تنظیم خاموش شود، فیسبوک افزودن اطلاعات تازه را به تاریخچه‌ی مکان شما که قابل مشاهده در تنظیمات مکان است، متوقف خواهد کرد. فیسبوک می‌تواند همچنان تازه‌ترین مکان دقیق شما را دریافت کند؛ در نتیجه می‌توانید برای مثال، محتوایی را پست کنید که با مکان شما برچسب‌گذاری شده است.

از آنجایی که Instagram در واقع محصولی متعلق به Facebook است، افزودن چنین تنظیمی، غیرمنتظره به‌نظر نمی‌رسد. همان‌طور که اشاره شد، کناره‌گیری اخیر بنیان‌گذاران اینستاگرام از سمت‌هایشان و انتصاب آدام موسری به‌عنوان مدیر جدید این شبکه‌ی اجتماعی موجب شده است که شکاف موجود بین دو اپلیکیشن بیش از پیش پر شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با پلتفرم IGTV اینستاگرام

هنوز نمی‌توان گفت که تاریخچه‌ی مکان اصلا در نهایت منتشر خواهد شد یا خیر. با این حال، یکی از سخنگویان فیسبوک در گفتگو با خبرگزاری تک‌کرانچ تایید کرد که این تنظیم یکی از چندین قابلیتی محسوب می‌شود که هم‌اکنون در دست توسعه است.

منبع: zoomit.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *