استراتژی های برتر سئو سایت

استراتژی های برتر سئو سایت

سئو سایت در عمل بسیار پیچیده است.چرا که به کار بردن صحیح ترفند های سئو به آگاه بودن به تمامی تغییرات و اصلاحات سئو وابسته میباشد. اینجاست که استراتژی های برتر سئو سایت اهمیت می یابند.

بعضی از استراتژی ها در سئو وجود دارند که اگر بصورت مرتب استفاده شوند، رتبه بندی سایت را ارتقا می دهند. دانستن و عمل کردن به این استراتژی ها به این معناست که شما کاری را انجام می دهید که واقعا برای سایت شما مفید خواهد بود.

فنون این ابزار از لحظه پیدایش آن در حال تغییر بوده اند و سالانه استراتژی ها و ترفند های جدید جایگزین نمونه‌ های پیشین می شوند. اما ما باید منتظر چه نوع تغییراتی در استراتژی سئو برای ماه های آتی باشیم؟

حتما بخوانید: اصول سئو

در این پست سئو پارسیان قصد دارد موثرترین استراتژی های سئو را بیان نماید. برخی از این این استراتژی ها بر اساس تحقیقات زمینه ای و تجربیات John Rampton می باشند.

تولید محتوا همچنان فاکتور پیشرو سئو برای رنکینگ گوگل

از اوایل سال ۲۰۱۷ موتور های جستجو گوگل، یاهو و بینگ، تلاش خود را برای یافتن نتیجه ای هر چه دقیق تر، بر اساس منظور اصلی کاربرو نه صرفا کلمات کلیدی گذاشته اند و متعاقبا، نتایج مناسب تری نسبت به مکان آنها، جستجو های قبلی و چند پارامتر دیگر، ارائه میدهند.

حتما بخوانید: تاثیر محتوا با کیفیت و بهینه بر سئو وب سایت

بنابراین برای دستیابی به بیشترین ورودی گوگل لازم است پیوسته اطلاعات خود از نیازهای مخاطبان و کاربران را به روز کنید. برای تحقق این امر کارشناسان و نویسندگان سئو سایت باید بیش از پیش با مخاطبان خود در ارتباط باشند و محتوای مرتبط تری تولید کنند.

طبق تحقیقات اندری لیپاتو، کارشناس استراتژیست کیفیت جستجو گوگل، تولید محتوا با کیفیت و لینک بیلدینگ از طریق رپورتاژ آگهی دو فاکتور اصلی رنکینگ گوگل میباشند. پس به خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی تنها زمانی تاثیرگذار خواهند بود که در محتوایی با کیفیت به کار برده شوند.

از سال ۲۰۱۵ گوگل توجه خود را به کیفیت محتوا از لحاظ دقیق و صحیح بودن، معطوف کرده است. و از آن پس هر ساله از این فاکتور در الگوریتم های رنکینگ گوگل بیشتر استفاده می شود. از این رو، از منابع معتبر بهره ببرید واز درج این منابع مورد استفاده در پایان مطلبتان، غافل نشوید.

از ابزارهای آنالیزگر مانند گوگل آنالتیک برای یافتن جمله هایی که باعث ترافیک بیشتر می شوند، استفاده کنید.

حتما بخوانید: گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیست و چرا باید آن را نصب کنید؟

هنگام جستجو از جملات واضح و زبانی روانتر استفاده کنید و کلمات کلیدی طولانی تر را جستجو کنید.

برای تولید محتوای استاندارد، هنگام جستجو به موضوعات مرتبط، و نه صرفا کلمات کلیدی توجه بیشتری کنید. در این حالت احتمال دیدن مطلبی جدید و یادگیری ترفندی به روزتر را افزایش میدهید.

محتوای ۲۰۰۰ کلمه ای برای سئو سال ۲۰۱۸

در روزهای نخستین سئو، اکثر کارشناسان بازاریابی اینترنتی ، مطلبی ۲۰۰ الی ۲۵۰ کلمه ای حاوی کلمات کلیدی را، بهترین الگو متناسب با استاندارد ها و تکنیک ها سئو در نظر میگرفتند.

اما در سال ۲۰۱۸ این رقم به ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کلمه افزایش یافته است زیرا که طبق آخرین آمار محتوای بالای ۲۰۰۰ کلمه به تولید بیشتر بک لینک و به اشتراک گذاری در شبکه ای اجتمایی می‌انجامند که متعاقبا به معنای تولید ترافیک بیشتر برای وبسایت شما خواهد بود.

حتما  بخوانید: تکنیک‌ها‎ی ارتقاء سئو محتوای سایت

در یک مطالعه ی جدید سایت فوربز R.L. Adams می گوید ” من در بسیاری از جستحوی های رقابتی رتبه ی اول را کسب کردم و تقریبا همه ی آن مطالبی که نشوتم بیشتر از ۲۰۰۰ کلمه بودند.”

او در ادامه ی صحبت های خود بیان می کند که کسب رتبه ی برتر تنها به دلیل محتوای طولانی تر نیست و کیفیت محتوا نیز تاثیر دارد. او می گوید ” هدف این نیست که تنها ۲۰۰۰ کلمه بنویسیم که تشکیل یک محتوای بی ربط و نامربوط را بدهد. درست است که میزان مطلب نیز مهم است ولی کیفیت آن نیز اهمیت زیادی دارد.

برای کسانی که به تازگی شروع به کار کرده اند این امر مهم است و نباید به صورت حدودی باشد، بلکه باید در تولید محتوای خود دقیق باشند.”

حرف ها و صحبت هایی که شنیده می شوند به کنار، هر تحقیق بصری که تاکنون انجام شده رابطه ی بین محتوای طولانی تر و رتبه های بهتر را نشان می دهند. بعضی ها می گویند که کمترین میزان کلمه های محتوا باید ۱۲۰۰ باشد بعضی می گویند ۱۳۰۰ و بعضی از افراد نیز روی ۱۵۰۰ کلمه تاکید دارند.

اگر می خواهید که رتبه ی شما برتر باشد، پیشنهاد ما به شما ۱۲۰۰ کلمه برای یک پست وبلاگ استاندارد و بالا ی ۲۰۰۰ کلمه برای محتوا های همیشه تازه و پربازدید.

ممکن است تصور کنید که تولید محتوای بالای ۲۰۰۰ کلمه امری طاقت فرسا و زمان بر است اما اگر چند ترفند ساده آموزش سئو را تمرین کنید به سادگی قادر به تولید محتوای طولانی تر خواهید بود.

برای مثال به روز رسانی و درج دوباره مطلب با محتوا و تصاویر جدید، میتواند منجر به افزایش ترافیک وبسایت تا ۲۵ درصد بشود و یا در ابتدای مقاله خود به پست های مرتبط قبلی ارجاع و خلاصه ای کوتاه از آنها ارائه دهید.

حتما بخوانید: بررسی عملکرد محتوا و گزارش گیری از آن

برای اقتدار موضوعی هدف گذاری کنید

اگر که در حال نوشتن یک مطلب کامل و طولانی هستید به احتمال زیاد شما این ویژگی را دارید. این استراتژی بسیار مهم است.

در یک تحلیل که در آن ۱ میلیون نتایج جستجو مورد بررسی قرار گرفتند، Brian Dean از Backlinko متوجه شد که محتوای جامع بصورت گسترده ای از محتوای سطحی و ضعیف رتبه ی برتری را کسب میکنند.

حتی صفحه هایی که یک مطلب خاص را بصورت کاملی پوشش می دادند رتبه ی بهتری از محتواهای کوتاهی بودند که صرفا برای یک کلمه ی کلیدی خاص بصورت بالایی بهینه سازی شده بودند.

به عبارت دیگر روی عمق و وسعت نظر مطلب تمرکز کنید تا روی تعداد کلمات و تعداد استفاده از کلمه ی کلیدی. بدون شک این کار برای کسب رتبه ی بهتر مفید تر خواهد بود.

حتما بخوانید: استراتژی محتوای بلند مدت

 از کلمات کلیدی مرتبط در محتوای خود استفاده کنید

تحقیق درباره ی کلمه ی کلیدی یکی هنوز هم یکی از جنبه های مهم سئو به حساب می آید. اگرچه، این موضوع نباید فقط گشتن به دنبال یک یا چند کلمه و یا عبارت برای استفاده در محتوای شما باشد.

بصورت ایده ال، به دنبال عبارت های باشید که با عنوان اصلی محتوای شما ارتباط معنایی داشته باشند. برای مثال، اگر قرار است که من برای یک صفحه وبلاگ نویسی کنم که درباره ی طرز تهیه ی یک کیک جنگلی سیاه است من به احتمال زیاد به کلماتی مانند “شکلات”، “گیلاس” و یا “کرم زده شده” نیاز خواهم داشت.

استفاده از این کلمات به گوگل اثبات خواهد کرد که من بصورت کامل در حال پوشش موضوع محتوای خود هستم. و همچنین این را نیز اثبات خواهد کرد که من مقاله ای مرتب و با جزئیات بیشتری دارم.

حتما بخوانید: تعیین جایگاه کلمات کلیدی سایت در وبمستر گوگل

بر روی هدف و نیت کاربر تمرکز کنید

از آنجایی که رابطه ی یک طرفه ی بین کلمات کلیدی و رتبه بندی از میان رفته است و یا حداقل تاثیر آن بسیار کمتر شده است بهینه سازی برای نیت و قصد کاربر ها نقش مهمی دارد.

این بدان معنیست که نباید فقط بر روی یک کلمه ی کلیدی خاص تمرکز کرد بلکه باید به معنا و انگیزه دهی کلمات و عبارات دقت بیشتری داشت.

حتما بخوانید: کلمات کلیدی طولانی Long Tail Keywords و بهبود سئو

زمانی که مردم عباراتی را جستجو می کنند واقعا بدنبال چه چیزی می گردند؟ برای اینکه بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت محتوای خود جلب کنم باید از چه عباراتی استفاده کنم؟ برای اینکه تنها رفت و آمد های عادی در سایت را به مشتری تبدیل کنم باید روی چه کلمات کلیدی تمرکز کنم؟

به لینک سازی آگاهانه بپردازید

لینک ها برای مدت زیادی بعنوان محرک رتبه بندی بهتر بوده اند. گوگل اظهار داشته است که لینک ها یکی از سه فاکتور اصلی رتبه بندی هستند( در کنار محتوا و RankBrain )، و البته مطالعات چندگانه ی فاکتور های رتبه بندی نیز این مورد را تایید کرده اند.

براساس یک مطالعه که اخیرا توسط Stone Temple انجام شده نشان داده است که لینک ها از آنچه که ما فکر میکردیم قدرتمندتر هستند. اگرچه، لینک ها به تنهایی برای بالا بردن محتوای ضعیف کافی نیستند.

حتما بخوانید: تغییرات استراتژی لینک سازی Link building ۲۰۱۸

اگر محتوای شما رقابتی و مرتبط نباشد، لینک ها کمکی به کسب رتبه ی بالاتر نخواهند کرد. اگر محتوای شما مرتبط و خوب باشد آنگاه لینک ها کمک زیادی خواهند کرد.

ورد پرس، پلتفرم پیشرو در سئو سایت

بی شک سال ۲۰۱۷ سال درخشش وورد پرس بود و پیشبینی میشود که در سال ۲۰۱۸ همچنان از رقبای خود پیشی بگیرد.

در واقع این پلتفرم از طریق سرمایه گذاری متفکرانه در دیجیتال مارکتنیگ و البته رایگان بودن آن، جایگاه خود را بین کاربران تثبیت کرده است.

ووردپرس آرشیوی از صفحه های تجارت آنلاین را، در اختیارتان میگزارد که زمینه آزمایش و خطا را برای شما فراهم میکند.

حتما بخوانید: تاثیر قالب سایت بر سئو یا سئو قالب

برای جستجوی در موبایل و مرورگر آن بهینه سازی کنید

بهینه سازی تلفن همراه برای سال ها مهم بوده است. وب گردی با موبایل و تبلت در اکتبر ۲۰۱۶ از وب گردی با دسکتاپ با ۵۱٫۳ % رشد پیشی گرفته است. در نوامبر ۲۰۱۶ گوگل اولین شاخص موبایل خود را راه اندازی کرد.

این بدان معناست که گوگل نتایج جستجو را بر اساس ورژن موبایلی محتوا ایجاد خواهد کرد. گوگل نسخه ی دسکتاپ یک سایت را بعنوان فهرست بندی و شاخص اصلی خود قرار داد. اگرچه با این بروز رسانی گوگل اکنون نسخه ی موبایل سایت را بعنوان شاخص اصلی خود استفاده میکند.

حتما بخوانید: موبایل فرندلی mobile-friendly وب چیست؟

این بدان معناست که در اولویت قرار دادن نسخه ی موبایل سایت شما و محتوای مناسب موبایل ها یک الزام است.

برای جواب های قدرتمند بهینه سازی کنید

در سال ۲۰۱۵ جواب های قدرتمند و درست برای ۲۰% جستجو ها نمایش داده شده بود. این درصد در سال ۲۰۱۷ بالاتر هم خواهد رفت.

اگر شما میخواهید که محتوای شما برای سوال های مربوط به صنعت نمایش دادده شود، بهینه سازی محتوا برای سوال های مرتبط با آن برای شما حیاتی است.

چندین راه وجود دارد تا این کار را انجام بدهید، اینکه سوال را بصورت واضح در میان محتوای خود بیان کنید، یا یک جواب مستقیم به سوال همراه با اطلاعات بیشتر در ادامه ی آن بیاورید، استفاده از فهرست ها و صفحه های پرسش و پاسخ نیز مفید خواهند بود.

استفاده از URL های کوتاه تر را در نظر بگیرید

استفاده از URL هایی که با کلمات کلیدی مرتبط باشند و توصیفی نیز باشند یکی از مهمترین استراتژی های سئو SEO بوده است. برخی از مطالعات تاکید کرده اند که استفاده از URL های کوتاهتر واقعا ممکن است که منجر به رتبه های برتر شوند..

گرچه هیچ تعداد محدودی برای استفاده از کلمات نیست، گوگل اشاره کرده است که به هرچیزی بعد از ۵ کلمه اعتبار نخواهد داد. هرگاه که ممکن بود، از کلمات کلیدی مهم خود در چند کلمه ی اول URL خود استفاده کنید و سعی کنید تا کل URL خود را در حدود ۵ کلمه نگه دارید.

برای بهینه سازی سایت امنیت وبسایت خود را بالا ببرید

حرف s در کلمه ی HTTPs به جای کلمه ی security یا همان امنیت است. بنابراین برای بهینه سازی سایت بهتر است دامین را حتما به HTTPS تغییر دهید. خود موتور جستجوی گوگل نیز، وبسایت های HTTPS را ارجحیت میدهد و به عنوان ترغیب بیشتر کاربران پس از این تغییر، رنکینگ وبسایت شما را تقویت و یا بوست میکند.

حتما بخوانید: چهار اشتباه رایج در سئو و راه‌حل های آنها

محتوای قابل جستجو برای ابزار های جستجوگر صوتی

اسمارتفون ها هر لحظه از دیگر گجت ها پیشی میگیرند و تولید محتوایی متناسب با گوشی بسیار کلیدی است.از طرف دیگر بر کسی پوشیده نیست که سال گذشته اوج شکوه موتورهای جستجوی صوتی، مانند کورتانا ی مایکروسافت، google now و, سیری بود.

با پیدایش گجت هایی مانند گوگل هوم Google Home و آمازون اکو Amazon Echo دریچه ای جدید به دنیای جستجو آنلاین گشوده شد. در واقع نسبت جستجوی تایپی به صوتی ۵ به ۱ است و این آمار روزانه در حال افزایش است.

بنابراین سعی بر تولید محتوایی که به آسانی با جستجو های صوتی قابل دریافت باشند، داشته باشید. برای این امر همانطور که پیشتر اشاره کردیم باید به نیازهای مخاطبان آگاه باشید. یک ترفند ساده: میتوانید با درج کلمات کلیدی و پرسش های طولانی تر که احتمال استفاده آنها در جستجوی صوتی بالاتر است، شروع کنید.

حتما بخوانید: کاملترین و بهترین چک لیست سئو

ابزارهای مکان یابی در خدمت شما

جستجو هایی که با کمک ابزار های مکان یابی به دست میایند ۵۰ درصد احتمال مراجعه فیزیکی مشتری را بیشتر میکنند.

اولین نتایج اگر به محل فیزیکی کاربر نزدیک باشند، آنها را تا ۶۰ درصد به استفاده از موبایل ترغیب میکند. میتوانید تصور کنید که جستجوی هرچه بیشتر با اسمارتفون ها به دلیل سرعت و کارآمدی این گجت ها ، به سود هرچه بیشتر یک تجارت می انجامد.

بهینه سازی محلی یک الزام است

جستجوی محلی استفاده از موتور های جستجوی ویژه اینترنت است که به کاربر ها اجازه می دهد جستجوی های محدود جغرافیایی را بجای یک فهرست از دیتابیس سازمان یافته ی کسب و کار ارائه دهند.

با توجه به حرکت بسوی یک طرز فکر که تلفن همراه را در اولویت قرار میدهد، هیچ جای تعجبی ندارد که افراد حرفه ای تاکید خود را بر روی جستجوی محلی افزایش داده اند.

در پست سئو و ترند های دیجیتال در ۲۰۱۷ Gianluca Iorelli نوشته است که ” در یک دنیا که تنها موبایل حرف اول را میزند، مرتبط بودن جستجوی محلی باید بسیار بیشتر باشد.

بنظر می رسد که این دلیل استراتژیک برای بروزرسانی مانند Possum و همه ی تست های محلی باشد که شاهد آنها هستیم. و همچنین مالکیت شرکتی به نام Urban Engines (موتور های شهری) که هدف آنها انالیز کردن “اینترنت دستگاه های دیجیتال در حال حرکت” است.

حتما بخوانید: سئو محلی Local Seo چیست؟

اگر شما هم یک جز محلی برای شرکت خود دارید، بهینه سازی برای جستجوی محلی در سال ۲۰۱۷ ضروری است. از آنجایی که مشتری های شما رو به موبایل هایشان می آورند تا کسب و کار های محلی، محصولات و اطلاعات را پیدا کنند، پیدا شدن برای کلمات کلیدی جستجوی محلی یک الزام خواهد بود.

بر روی افزایش تجربه ی کار با مشتری خود تمرکز کنید

مدت هاست که میدانیم ارائه ی یک تجربه ی کاری کلیدی برای رتبه های برتر است. هرچند معیار های تجربه ی کاری (CTR ، رتبه های برگشتی و غیره) همیشه یک نوع تبلیغ غیر مستقیم بوده اند.

منظور از CTR که مخفف Click through rate می باشد، نسبت کاربر هایی که روی لینک خاصی کلیک می کنند به سایر کاربر هایی است که تبلیغات،صفحه و یا ایمیل را مشاهده می کنند. CTR اکثرا برای اندازه گیری میزان موفقیت یک تبلیغ انلاین و یا کمپین ایمیلی استفاده می شود.

حتما بخوانید: نه روش کسب CTR های بالاتر از گوگل در وردپرس

اخیرا یک مطالعه که در وبلاگ Moz منتشر شده بود نشان داد که رابطه ی مستقیم بین رتبه های برتر و کنار زدن صفحه هایی که انتظار CTR بیشتری از آنها در صفحه ی نتایج جستجو می رود وجود دارد.

به بیان دیگر، اگر محتوای شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار داشته باشد اما از لحاظ کلیک های انجام شده عملکرد خوبی نداشته باشد، ممکن است رتبه ی خود را در صفحه ی اول نتایج جستجو (SERP) تا مدت زیادی حفط نکند.

یکی از راه هایی که می توانید با انجام آن از قدرتمند بودن CTR خود اطمینان حاصل کنید این است که فراداده ی خود را بر اساس کلمات کلیدی خودتان بهینه سازی کنید.

به یاد داشته باشید : نوشته ی عنوان شما و توضیحات محتوای شما بعنوان تبلیغ محتوای شما در صفحه ی نتایج جستجو عمل می کنند و باید بازدیدکنندگان را علاقه مند کنند و آنها را ترغیب کنند تا روی مطلب شما کلیک کنند و آنها مطالعه کنند.

سایت خود را سرعت بخشید در دسکتاپ و موبایل

گوگل به اینکه سایت شما سرعت بالایی داشته باشد تاکید دارد. با توجه به اینکه ساختار جستجو و نمایش نتایج جستجو از طریق موبایل در حال پیشرفت است، سرعت بالای سایت اهمیت بیشتری می یابد.

حتما بخوانید: آموزش افزایش سرعت سایت

اخیرا گوگل بر اهمیت سرعت سایت برای موبایل ها نیز تاکید کرده است، گوگل بیان کرده است که ” سایت هایی که در بالا آمدن سرعت پایینی دارند بازدیدکنندگان را دلسرد می کنند و یاعث تاثیر بد بر منتشر کنندگان مطلب خواهند داشت.”

در یک تحقیق جدید که ” نیاز به سرعت برای موبایل” نام دارد مشخص کرد که اگر بالا آمدن سایت بیش از ۳ ثانیه طول بکشد، ۵۳% بازدید کنندگان سایت را ترک می کنند. با توجه به این موارد بالا بودن سرعت سایت اهمیت زیادی خواهد داشت.

حتما بخوانید: آنالیز سئو و افزایش سرعت سایت

 

منبع: .virlan.co – copify.ir

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *