ابزار اندازه گیری جدیدگوگل ارث

ابزار اندازه گیری جدیدگوگل ارث

به تازگی ساکنین مانتین ویو با انتشار یک پست در وبلاگ اختصاصیشان اعلام کردند که ابزار اندازه گیری جدیدگوگل ارث به آن اضافه خواهد شد تا قابلیت اندازه‌گیری فاصله و سطح زمین را دوباره برای این اپ به ارمغان آورد.

این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد که فاصله‌ی میان دو نقطه روی زمین را با یکدیگر اندازه‌گیری کرده یا مساحت قسمت به خصوصی از یک منطقه را بدست آورد.

البته سیستم اندازه‌ گیری فاصله میان دو نقطه، قابلیت جدیدی نیست چرا که نقشه‌ گوگل از قابلیت خط کش مجازی بهره می‌برد که به کاربر اجازه می‌داد فاصله میان دو نقطه روی نقشه را محاسبه کند.

با این وجود تفاوت دو ویژگی یاد شده در این است که گوگل ارث می‌تواند طول، عرض و مساحت هر قسمت انتخابی را محاسبه کند.

این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد که نقاط مرزی و رئوس یک شکل دلخواه را انتخاب کرده تا اندازه‌ها و مساحت اشکال مختلف و غیر عادی را بدست آورید.

بیشتر بخوانید: تحریم کسب و کارهای ایرانی توسط نقشه گوگل

این ویژگی موجب می‌شود هر کابر به راحتی بتواند اطلاعات مناسبی درباره‌ی پارک‌ها، ساختمان‌ها، حتی ایالات و کشور‌ها را نیز به دست آورد.

کاربران قادرند که تصاویر این قابلیت ویژه در فایلی مجزا ذخیره کرده تا بعد‌ها بتوانند به آنها مراجعه کنند. بدین شکل این ویژگی، ابزاری کاربری برای دانش آموزان، مدرسین، حتی خریداران زمین به حساب می‌آید چرا که آنها دیگر می‌توانند از این تصاویر در راستای اهدفشان استفاده کنند.

مشخص نیست که این ویژگی به اپلیکیشن نقشه‌ی گوگل نیز انتقال پیدا خواهد کرد یا خیر اما این روزها دو اپلیکیشن یاد شده هر روز با یکدیگر شباهت بیشتری پیدا می‌کنند. به همین دلیل ممکن است در آینده‌ای نزدیک چنین قابلیتی به نقشه ی گوگل نیز اضافه شود.

کاربران می‌توانند هم اکنون از ابزار اندازه‌گیری گوگل ارث در مرورگر کروم استفاده کنند. قرار است به روز رسانی جدیدی برای اپلیکیشن‌های تحت اندورید و iOS عرضه گردد و ویژگی یاد شده را برای فراهم کند.

منبع:androidauthority ، neowin

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *