آشنایی با موفق ترین فریلنسرها

آشنایی با موفق ترین فریلنسرها

فریلنسر شدن به نظر ایده جذابی برای ادامه کسب‌ و کار است اما اگر خواهان موفقیت در این عرصه هستید باید فنون و اصول آن را هم به خوبی بدانید. موفق ترین فریلنسرها در دنیا کسانی هستند که شیوه درست مدیریت کردن کار خود در زمینه معرفی، تبلیغات، تعریف خدمات و قیمت‌گذاری را می‌‌دانند و مشتریان را به خود جذب می‌کنند.

بیشتر بخوانید: فریلنسر Freelancer یا آزادکار کیست؟چگونه خود را به عنوان فریلنسر معرفی نماییم؟

در این مقاله با موفق ترین فریلنسرها در دنیا و روش کاریشان آشنا خواهید شد. کسانی‌ که سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار درآمد دارند. قبل از این که به سراغ موفق ترین فریلنسرها برویم با تعدادی از توصیه‌های رایج آن‌ها آشنا خواهیم شد.

توصیه های مهم موفق ترین فریلنسرها در دنیا به شما

تمرکز بر روی بازارهایی موسوم به «نیچ مارکت» (niche markets) بیشتر کنید. نیچ‌ مارکت‌ها، بخش‌هایی کوچک و ویژه از بازار هستند که بودجه چندانی برای خرج کردن در نظر ندارند و با بودجه‌ای اندک محصولات و خدمات‌شان را برای بخش خاصی از بازار معرفی می‌کنند. به عنوان فریلنسر باید بر بخشی خاص از بازار و مشتریان تمرکز داشته باشید.

از برندسازی شخصی غافل نشوید. شیوه و سبک خاص خودتان را ایجاد کنید و خاص بودن‌تان را به مشتریان هم منتقل کنید.

بیشتر بخوانید: ۵ گام برای ساختن برند شخصی استارت آپ شما

اگر شغلی مشخص در شرکت یا سازمانی دارید، به طور کامل آن را ترک نکنید و اجازه بدهید که کارتان به عنوان فریلنسر رشد کند سپس اقدام به ترک کلی شغل فعلی‌تان کنید.

هرگز پروژه‌هایی که از عهده‌تان خارج هستند را نپذیرید. این کار باعث می‌شود تا شان و اعتبارتان زیر سؤال برود. تبلیغ شما تنها وابسته به موفقیت کار و کیفیت پروژه‌هایی است که ارائه می‌کنید. پس باید نهایت دقت را در تحویل و تکمیل خواسته مشتری به کار ببندید.

برای مبلغی پول، شهرت و اعتبارتان را خدشه‌دار نکنید و اگر در ابتدای کار هستید هم از همان شروع، با قدرت در پی ساختن برند شخصی‌ خود باشید.

الیس بنون

الیس یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین مربیان خلاق است که به طور زنده و مستقیم آموزش می‌دهد. او از طریق وبسایت خود کار آموزش و فروش ابزار بازاریابی را انجام می‌دهد.

او برای جلب مشتریان تازه، اقدامات هوشمندانه‌ای می‌کند، برای نمونه به سراغ رویدادها و اخبار روز می‌رود، درباره آن‌ها محتوا تولید می‌کند و در فضای مجازی در قالب ایمیل مشتری هدف خود را نشانه می‌گیرد.

مهم‌ترین توصیه او به فریلنسرها این است که بر بخشی خاص از فعالیت‌ها و مشتریان تمرکز داشته باشند.

پل جارویس

پل جارویس یکی از موفق ترین‌ها در عرصه فریلنسری است. ۱۷ سال است که پل جارویس به عنوان طراح فریلنسر مشغول به کار است. او داستان جالبی دارد.

حدود ۱۷ سال پیش «پل» از شرکتی که کار می‌کرد استعفا داد و به محض خروج از شرکت، تعدادی از مشتریان سابق شرکت برای همکاری با او پیشنهاداتی مطرح کردند. در واقع بسیار اتفاقی پا به عرصه فریلنسرها گذاشته است و از روزی که کار خود در شرکت را ترک کرده تا کنون سرش شلوغ است و سیل پیشنهادات متفاوت به سویش روانه است.

در این سال‌ها به خوبی یاد گرفته است که رمز موفقیت برای کار کردن به عنوان فریلنسر این است که برند شخصی خود را به خوبی خلق و مدیریت کند. تبلیغات دهان به دهان (بازاریابی ویروسی) یعنی تبلیغاتی که مشتریان به صورت خودجوش برای کسب‌ و کارهای مختلف انجام می‌دهند، یکی از رموز اصلی موفقیت «پل» است.

بیشتر بخوانید: بازاریابی ویروسی Viral Marketing چیست؟

جو مولیچ

«جو مولیچ» از موفق ترین فریلنسرها در حوزه نویسندگی و تولید محتوا است. او ۱۵ سال در این عرصه فعالیت داشته و با نشریات و مجلات معتبری همکاری کرده است. کسب جوایز معتبر و متعدد تنها گوشه‌ای از موفقیت های او است.

جو معتقد است که برای دست‌یابی به موفقیت به عنوان یک فریلنسر باید مشتریان و بازار خود را به درستی هدف‌گیری کنید. مثلا به عنوان نویسنده محتوا، حیطه کاریتان را درست و مشخص تعریف کنید. باید بدانید که در چه زمینه‌ای می‌نویسید و از تنوع و گستردگی بیش از حد اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه با تولید محتوا مشتری جدید پیدا کنیم؟

میشل شرودر

میشل مدرک خود را در رشته کسب‌ و کار MBA در گرایش مالی گرفته است. این رشته به او کمک کرده تا اطلاعات خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری و کسب‌ و کار مالی داشته باشد.

میشل ابتدا به تولید محتوا در وبسایت‌های معتبر و وبسایت خود در زمینه کسب‌ و کار پرداخته و سپس با شهرتی که پیدا کرده است، کار خود را توسعه داده و از طریق تبلیغات به دستمزدی عالی دست یافت. او عمده شهرت خود را مدیون سبک زندگی جالب و ارائه آن در شبکه‌های مجازی است. شرودر با تکیه بر ساختن برند شخصی توانسته است به نامی معتبر در زمینه مشاوره امور مالی بدل بشود و یکی از موفق‌ترین‌ها در عرصه فریلنسری است.

بیشتر بخوانید: موفق‌ترین برندهای دنیا در شبکه های اجتماعی

هلن پاتریکیس

هلن هم نمونه‌ای دیگر از بانوان موفقی است که به عنوان فریلنسر مشغول به فعالیت هستند. زمینه کاری او، مشاوره برای فعالیت‌های روابط عمومی، تعیین استراتژی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی و برگزاری رویدادها است.

در واقع پاتریکیس نوعی مشاور بازاریابی و تبلیغات فریلنسر است. او رمز موفقیت خود را در انتخاب درست مشتریان عنوان می‌کند. به عقیده او هرگز نباید با ارباب‌ رجوعانی که درک درستی از ایده‌ها و فعالیت‌هایتان ندارند، کار کنید. صرف این که به شما دستمزدی داده می‌شود، نباید تخصص و مهارت‌هایتان را به هر کسی بفروشید.

این رویکرد باعث می‌شود تا شبکه درستی از ارتباطات دلخواه در اطرافتان شکل بگیرد و انگیزه و اقدامات‌تان برای موفقیت و توسعه شغلی گسترده‌تر بشود.

بیشتر بخوانید: بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

برندون سیمور

برندون یکی از مشهورترین کارشناسان بهینه‌سازی وبسایت‌ها و تولید محتوا است. فعالیت او در زمینه سئو سایت بسیار گسترده بوده و با وبسایت‌ها و مشتریان به شدت معروف و معتبری همکاری کرده است.

او به همه کسانی که قصد ورود به مشاغل به شکل فریلنسری را دارند، توصیه می‌کند که شغل فعلی‌شان را رها نکنند. به عقیده او پیش بردن پروژه‌ها در قالب یک فریلنسر و حفظ شغل فعلی در کنار آن نوعی امنیت خاطر برای فرد ایجاد خواهد کرد. تا زمانی‌ که درآمدتان از فریلنسر بودن به ثبات درنیامده است، بهتر است منبعی امن و ضمانت‌شده داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تکنیک‌ها‎ی ارتقاء سئو محتوای سایت

پریستون لی

تخصص پریستون لی بسیار جالب توجه است، او وبسایتی دارد که از طریق آن به سایر فریلنسرها شیوه موفقیت، استراتژی‌های کاری و رموز فعالیت را آموزش می‌دهد. او هم مانند تمام حرفه‌ای‌های کسب‌ و کار به تاثیرگذاری زیاد تبلیغات دهان به دهان مشتریان ایمان دارد.

او در وبسایت خود از راه‌کارهایی برای موفقیت در حوزه‌های گوناگون فریلنسرینگ می‌گوید و بسیار موفق و ثروتمند است. حیطه فعالیت او نهایت هوش و استعدادش را نشان می‌دهد. در حقیقت حرفه او فریلنسری است که آموزش تخصصی به فریلنسرها می‌دهد.

تام راس

تام فعالیت‌های زیادی را تجربه کرده است. ابتدا در زمینه طراحی وبسایت فعالیت می‌کرد اما به سایر حیطه‌ها مانند طراحی گرافیک هم در صورت نیاز مشتری سرک می‌کشید. او هم معتقد به تمرکز بر بخش خاصی از مشتریان و اصطلاح نیچ‌ مارکت‌ها است. بهترین روش تبلیغات هم به زعم او تبلیغات wom یا زبانی از سوی مشتریان وفادار به دیگران است.

بیانکا بُرد

بیانکا هم یکی از موفق ترین فریلنسرها است که در زمینه طراحی وبسایت فعالیت می‌کند و مشتریان بسیار زیادی دارد. او رمز موفقیت را افزودن به شمار مشتریان می‌داند و با خلاقیتی که دارد و چالش‌های جدیدی که می‌پذیرد، موفقیت او را تضمین می‌کند.

بیشتر بخوانید: پنج نکته اساسی و بسیار مهم در طراحی سایت

لونت لوی و جیسن راتمن

لونت لوی خدمات گوناگونی در حوزه وب و تولید محتوا ارائه می‌کند. او رمز موفقیت فریلنسرها یا هر فروشنده دیگری را در ارائه موفق خود و توانایی‌هایش می‌داند.

جیسن در زمینه کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین فعالیت می‌کند. او رمز موفقیت خود را در دانستن شیوه مواجهه با افراد سخت‌گیری می‌داند که اگر مدیریت رفتار با آن‌ها را بلد نباشید در این حرفه دوام نمی‌آورید.

بیشتر بخوانید: کمپین تبلیغاتی (Advertising Campaign) چیست؟

میراندا مارکیت

میراندا یکی از موفق‌ترین نویسنده‌های فریلنسر است که با انتشارات گوناگونی همکاری داشته است. او با وبسایت‌های معروفی مانند فوربز همکاری می‌کند و معتقد است علت استقبال مشتریان از او، شهرتی است که به تدریج و با تلاش ساخته است.

منیع: payment24.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *