چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم (سریع ترین روش برای قرارگرفتن در صفحه اول جستجو )

چهار روش : ۱-بهینه سازی محتوی سایت ۲- بهینه سازی کد سایت ۳-عضویت در انجمن ها ۴- استفاده از گوگل و ابزارهای آن

تشخیص اینکه چگونه سایت درصفحه اول گوگل قرار بگیرد ممکن است که یک کار پیچیده و سخت بنظربرسد . گوگل از ابزار و الگوریتم های بسیاری که به طور مرتب به روز می شوند برای تعیین موقعیت نمایش وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می کند. در ادامه برخی از مراحل ساده که موجب می شود یک وب سایت در بالای نتایج جستجو رتبه بندی گوگل قرار گیرد را شرح می دهیم .

روش اول : تغییر محتوی بسمت بهینه سازی

 1. Image titled Get On the First Page of Google Step 1

  ایجاد محتوای با کیفیت و دسته اول بهترین کاری است که برای بهبود رتبه بندی سایت خود در نتایج جستجوی گوگل می توانید انجام دهید . در صورت امکان می توانید یک طراح حرفه ای را برای ایجاد صفحه خود بکار ببرید . همچنین باید بر کیفیت متن متمرکز شوید. گوگل متن های زیاد که با دستور زبان و املای صحیح نوشته شده اند را دوست دارد . محتوی باید دقیقا همان چیزی باشد که مردم هنگام خواندن صفحات سایت شما می خواهند دنبال کنند.

 2. Image titled Get On the First Page of Google Step 2
  ۲ . محتوای اصلی را تولید یا ایجاد کنید. از درج مطالب تکراری در صفحات مختلف سایت خود اجتناب کنید و همچنین محتوای سایت  دیگری در سایت خود کپی نکنید . این چیزی است که شما را به دام می اندازد ، رباتهای Google تمامی این نکات را چک می کنند . پس فقط روی ایجاد محتوای با کیفیت و دست اول تمرکز کنید.
 3. Image titled Get On the First Page of Google Step 3
  ۳

  ترکیب متن و تصاویر مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است ، همچنین گوگل تصاویر را می بیند ، بنابراین کیفیت تصویر نقش مهمی ایفا می کند!). تصاویری را پیدا کنید که با متن شما مطابقت دارد و به خوانایی متن کمک می کند . تصاویر را سرقت نکنید! این می تواند به رتبه شما  آسیب برساند.

  • برای نمایش فرهنگ کاری، از عکس های اصلی شرکت خود استفاده کنید. 
 4. Image titled Get On the First Page of Google Step 4
  ۴

  کلید واژه ها : از Google Analytics برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی برای کسب و کار خود استفاده کنید (این فرایند در بخش “استفاده از Google” در زیر شرح داده شده است). سپس از کلمات کلیدی در متن خود استفاده کنید. کلمه کلیدی  را در متن بیش از اندازه استفاده نکنید ، تا کلمه کلیدی سربار نشود؛ گوگل متوجه شما خواهد شد.

 

روش دوم : تغییر کد به سمت بهینه سازی ساختار و کدنویسی سایت

 1. Image titled Get On the First Page of Google Step 5
  ۱
  یک نام دامنه خوب را انتخاب کنید : اگر بتوانید اینکار را انجام دهید، کلید واژه اصلی خود را در نام دامنه به عنوان اولین کلمه قرار داده اید . برای ارتقاء رتبه بندی، اگر شما یک کسب و کار محلی دارید، می توانید از یک دامنه سطح بالا کشور (دامنه سطح بالا ایران مانند IR ) استفاده کنید. شما برای جستجو در منطقه خود پاداش خواهید گرفت، اما انجام این کار به جستجوی شما در خارج از کشور آسیب خواهد رساند. البته این مهم نیست چون کسب و کار شما محلی است. حداقل، از کلمات جایگزین با اعداد اجتناب کنید و از استفاده از یک زیر دامنه اجتناب کنید.
  • این موضوع در مورد زیر صفحات نیز صادق است. از URLS توصیفی و معتبر برای هر صفحه وب استفاده کنید. به جای استفاده از نام عمومی مانند «صفحه ۱» به صفحات نام بدهید.
  • همچنین استفاده از کلمات کلیدی در زیر دامنه به نفع شما کار می کنند. به عنوان مثال، اگر شما بخشی از سایت خود را که برای عمده فروشی است، از یک آدرس مانند “محصولات غذایی و عمده فروشی” استفاده کنید.
 2. Image titled Get On the First Page of Google Step 6
  ۲

  از توصیف استفاده کنید. کد وب سایت به شما اجازه می دهد برای تصاویر و صفحات توصیف نامرئی اضافه کنید و سعی کنید حداقل یک کلمه کلیدی را در متن توصیف قرار دهید. داشتن یک کلمه کلیدی در همه توصیف ها به رتبه بندی شما کمک خواهد کرد. اگر نمی دانید چگونه اینکار را انجام دهید،از طراح وب سایت خود کمک بگیرید.
 3. Image titled Get On the First Page of Google Step 7
  ۳

  از هدرها استفاده کنید .  هدر یا سرصفحه بخش دیگری از محتوی متنی سایت شما است . از سرصفحات استفاده کنید و سعی کنید حداقل یک کلمه کلیدی را در متن آنها قرار دهید. داشتن یک هدر در هر محتوی به رتبه بندی سایت شما کمک خواهد کرد. اگر نمی دانید چگونه اینکار را انجام دهید،از طراح وب سایت خود کمک بگیرید.
 

روش سوم : عضویت در انجمن ها

 

 1. Image titled Get On the First Page of Google Step 8
  ۱

  برای ایجاد لینک های با کیفیت کار کنید . لینک برگشتی که وب سایت دیگر، ترجیحا سایتی که بازدید بیشتری از سایت شما داشته باشد، به صفحه شما پیوند می دهد. وب سایت هایی را که همانند شما هستند را پیدا کنید و ببینید آیا مایل هستند که با شما تبادل لینک انجام دهند . شما همچنین می توانید با وبلاگ های مربوطه تماس بگیرید و در مورد پست های مهمان بپرسید و فرصتی دیگر برای پیوند به سایت خود ایجاد کنید.

  • به خاطر داشته باشید که باید این لینک ها با کیفیت باشند. گوگل می تواند این تفاوت را بفهمد و برای آن مهم است که از کجا لینک به شما شده است .
 2. Image titled Get On the First Page of Google Step 9
  ۲

  به قطار رسانه های اجتماعی برسید. رسانه های اجتماعی مانند سهام و گوگل به سهام بیش از هر زمان دیگری در این روزه به ویژه با موضوعاتی که با سایت شما مرتبط هستند، پاداش می دهند. این به این معنی است که شما باید حسابهای رسانه اجتماعی ایجاد کنید و سعی کنید یک پایگاه پیروان ایجاد کنید که صفحات شما را دوست داشته و با دوستان خود به اشتراک میگذارند. به یاد داشته باشید: ترفند این است که نباید هدر رفت

  • با مشتریان خود آنلاین ارتباط برقرار کنید به طوری که آنها احساس ارزش کنند . سعی کنید به نظرات پاسخ دهید و با این پاسخ از مشتریان قدردانی کنید.
 3. Image titled Get On the First Page of Google Step 10
  ۳

  فعال بودن در جامعه آنلاین : به طور منظم وب سایت خود را به روز کنید. گوگل سایت هایی را که به طور منظم نگهداری و به روز رسانی می کنند ، دریافت می کند. این به این معنی است که اگر از سال ۲۰۰۵ وب سایت خود را نادیده گرفتید، در جستجوی گوگل جایگاهی ندارید . راه های کوچک برای به روز رسانی سایتتان پیدا کنید: قیمت های جدید، پست های خبری هر چند وقت،عکس هایی از وقایع و غیره

  • برای به روز شدن به آخرین رویه ها ، در وب سایت خود اقدام کنید. از ابزارهای رایگان آنلاین برای به روز رسانی وب سایت خود به طور منظم استفاده کنید.
 

روش چهارم :  استفاده از Google

 1. Image titled Get On the First Page of Google Step 11
  ۱

  یاد بگیرید که از کلمات کلیدی استفاده کنید. کلمات کلیدی قدرتمند ترین ابزار گوگل برای صاحبان وب سایت ها هستند. AdSense یک ابزار در وب سایت گوگل است. به صورت رایگان، شما مجاز به جستجو و پیدا کردن آنچه که بیشتر مردم دنبال آن هستند ، می باشید . به عنوان مثال، برای کارخانه نوشیدنی شما، اصطلاح کارخانه نوشیدنی را جستجو کنید (با استفاده از هر فیلتری که فکر میکنید لازم باشد). روی برگه پیشنهادهای کلمات کلیدی کلیک کنید و آن به شما خواهد گفت که اغلب مردم در جستجوی عبارت در چه سطحی از رقابت هستند، و پیشنهاد برخی از گزینه های است که اغلب جستجو می شود. به دنبال کلمات کلیدی محبوب که مربوط به شما هستند باشید و از آنها استفاده کنید!
 2. Image titled Get On the First Page of Google Step 12
  ۲

  یاد بگیرید که از Trends استفاده کنید. Google Trends به طور خاص به شما می گوید که چگونه تغییر در یک موضوع در طول زمان تاثیر می گذارد. مدت زمان را جستجو کنید و ماهها را در نمودار ببینید که می توانید اوج خود را انتظار داشته باشید. صاحبان وب سایت های هوشمند می توانند حدس بزنند کی جایگاهشان افزایش می یابد و راهی برای رویارویی با آن پیدا می کنند .
 3. Image titled Get On the First Page of Google Step 13
  ۳

  در صورت لزوم، مکان فیزیکی کسب و کار شما را به نقشه های گوگل اضافه کنید. بنگاه های ثبت شده در Google Maps ابتدا نمایش داده می شوند ، زمانی که کاربر یک عبارت جستجو منطقه ای وارد می کند. اضافه کردن یک لیست آسان است؛ به سادگی به حساب Google وارد شوید و فرم های آنلاین را پر کنید.
 منبع : wikiHow

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =