هشدار همراه اول؛ گول پیام های تبلیغاتی شارژ رایگان را نخورید!

اپراتور همراه اول به مشترکین خود در مورد پیام های تبلیغاتی شارژ رایگان هشدار داد. پیام های دریافت شارژ رایگان ، تبلیغاتی هستند.

مشترکین همراه اول پیش از این به واسطه ارسال پیام های تبلیغاتی شارژ رایگان دچار مشکل شده بودند. همزمان با عید فطر ارسال یک پیام تبلیغاتی شارژ رایگان باعث شد تا مشترکین نسبت به فعال کردن آن اقدام کنند. فعال کردن این سرویس برای مشترکین ۲۰۰ هزار تومان هزینه به دنبال داشت.

البته در ادامه این مشکل رفع شد و همراه اول این سرویس را برای مشترکینی که فعال کرده بودند، لغو نمود. جدیدا نیز اعلام شد که منشا این پیام شناسایی شده و پرونده در حال پیگیری است.

ارسال پیام های تبلیغاتی شارژ رایگان پایان ندارد و هر روز شاهد افزایش و تنوع در ارسال این پیام ها هستیم. جدیدا هم عده‌ای دیگر با سوءاستفاده از سرویس‌های ارزش افزوده‌ اقدام به کلاهبرداری از مشترکین کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: ماجرای هک توییتر، ایمیل و اینستاگرام شهرداری تهران

مجید حقی، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری به ارسال گسترده پیامک‌های تبلیغاتی با متن فریبنده از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی یا سرشماره‌های شخصی که کاربران را تشویق می‌کند با ارسال کد، شارژ یا سرویس رایگان دریافت کنند، اشاره کرد.

وی اعلام نمود که برخی از کاربران به این پیام ها اعتماد می کنند و موارد درخواستی در پیامک را انجام می‌دهند. در ادامه پس از فعال شدن سرویس ناخواسته، این کاربران هستند که متضرر می شوند.

به گفته وی اپراتورها باید در این مورد به مشترکین اطلاع‌رسانی کنند. همراه اول نیز در این مورد تصریح کرده است که مشترکین باید درباره پاسخ دادن به اینگونه پیام‌ها اطلاع لازم را از نوع پیام و میزان هزینه آن داشته باشند.

منبع: isna

سئو پارسیان

سئو پارسیان با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو در مشهد , با شماره عضویت ۵۱۰۳۰۴۷۲ سازمان نظام مهندسی رایانه ای خراسان رضوی ، آماده همکاری در قالب مشاور و مجری پروژه های IT شما می باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *