جاسوسی تلویزیون های هوشمند از بینندگان

جاسوسی تلویزیون های هوشمند از بینندگان با هدف ارائه اطلاعات به شرکت های تبلیغاتی انجام می شود. این تلویزیون ها برای این منظور امکانات بیشتری دارند.

یکی از مزایای تلویزیون های هوشمند رهگیری عادات تماشای کاربران و ارائه محتوای پیشنهادی بر اساس این داده ها است. البته این اطلاعات برای شرکت های تبلیغاتی نیز بسیار مفیدند و می توان از آنها برای ارسال تبلیغات هدفمند استفاده نمود.

جاسوسی تلویزیون های هوشمند از بینندگان

جاسوسی تلویزیون های هوشمند از بینندگان

یکی از شرکت هایی که بدون اطلاع کاربران اقدام به سواستفاده از چنین داده هایی کرده، سامبا تی وی نام دارد. پلتفرم آنها تاکنون روی بیش از ۱۴.۴ میلیون تلویزیون هوشمند در سراسر جهان نصب شده است.

این شرکت برای اینکه بتواند نرم افزار خود را در تلویزیون ها تعبیه کند با شرکت های بسیاری سخن گفته است که از جمله می توان به سونی، TCL، شارپ و فیلیپس اشاره کرد.

پس از نصب تلویزیون از کاربران خواسته می شود برای دسترسی به محتوای سفارشی و تجربه کاربری بهتر پلتفرم سامبا تی وی را نیز نصب نمایند.

یشتر بخوانید: سرقت اطلاعات توسط اپلیکیشن مدیریت باتری اندروید

بیش از ۹۰ درصد کاربران این نرم افزار را نصب می کنند و در ادامه این نرم افزار هر چیزی را که روی نمایشگر به تصویر کشیده شود ، رهگیری می کند. این پلتفرم غیراستاندارد همچنین قادر است از طریق وای فای خود به دیگر دستگاه های متصل منتقل کند.

سامبا تی وی داده های مرتبط به دیگر دستگاه های متصل به شبکه وای فای نظیر موبایل و لپ تاپ را نیز به شرکت های تبلیغاتی می فروشد و این شرکت ها هم تبلیغات خاصی را پیرامون یک برند یا ابزار خاص به بیینده نمایش می دهند.

منبع: تکراتو

سئو پارسیان

سئو پارسیان با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو در مشهد , با شماره عضویت ۵۱۰۳۰۴۷۲ سازمان نظام مهندسی رایانه ای خراسان رضوی ، آماده همکاری در قالب مشاور و مجری پروژه های IT شما می باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *