جاسوسی اپلیکیشن لالیگا از کاربران؛ ردیابی مکان و ضبط صدا

جاسوسی اپلیکیشن لالیگا از کاربران توسط این سازمان اعلام شد. این اپلیکیشن با ردیابی مکان کاربران و ثبت کلیپ صوتی، از آنها جاسوسی کرده است.

لالیگا هدف خود از این اقدام را یافتن افرادی اعلام کرده که به طور غیر قانونی مسابقات را پخش می کرده اند. این برنامه از طریق ثبت صدای کاربران قصد داشته تا افرادی که غیر قانونی بازی های فوتبال را پخش می کنند، دستگیر کند.

این لیگ در این باره اعلام کرد که اپلیکیشن مخصوص آن مکان کاربران را ردیابی می کرده است. این اپلیکیشن با استفاده از یک الگوریتم تشخیص می داد فرد در حال تماشای بازی فوتبال است یا اینکه آیا صاحب رستوران یا کافه اجازه پخش بازی را دارد یا خیر.

بیشتر بخوانید: ثبت ۲۱۰ میلیون کلاهبرداری سایبری در چهار ماه اول سال جاری میلادی

لالیگا اعلام کرده هیچ کار خلاف قانونی انجام نداده و کاربران خود به اپلیکیشن اجازه دسترسی به مکان و میکروفون را داده اند. همچنین اعلام کرده هیچ یک از کارمندان به کلیپ های صوتی ثبت شده گوش نداده اند.

این اپلیکیشن تاکنون ۱۰ میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده است. البته لالیگا اعلام کرده از کاربران خارج از اسپانیا هیچ کلیپ صوتی ثبت نکرده است. به گفته این سازمان، پخش غیر قانونی مسابقات سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون یورو خسارت برای آنها داشته است.

منبع: telegraph

سئو پارسیان

سئو پارسیان با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو در مشهد , با شماره عضویت ۵۱۰۳۰۴۷۲ سازمان نظام مهندسی رایانه ای خراسان رضوی ، آماده همکاری در قالب مشاور و مجری پروژه های IT شما می باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *